شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 88432
تعداد بازدید : 1304

جلسه صمیمی مدیریت ، معاونت آموزش و اساتید حوزه اما م رضا علیه السلام با معاونت محترم آموزش و مسئول اساتید مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان تهران

جلسه صمیمی مدیریت ، معاونت آموزش و اساتید حوزه اما م رضا علیه السلام با معاونت محترم آموزش و مسئول اساتید مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان تهران در حوزه علمیه امام رضا علیه السلام برگزار شد.


در روز یکشنیه مورخ 8 آذر 94 دو روز مانده به اربعین حسینی جلساتی در حوزه علمیه مبارکه امام رضا علیه السلام با حضور مدیر محترم حوزه حجت الاسلام و المسلمین نیشابوری و معاون محترم آموزش استان تهران حجت الاسلام و المسلمین کبیریان و مسئول محترم اساتید مرکز حجت الاسلام صفایی و همچنین معاون آموزش حوزه حجت الاسلام حسینی و سائر معاونتها و اساتید محترم حوزه در راستای ارجمنی و سپاسگذاری از اساتید و استفاده از تجارب آنها و همچنین همدلی و همکاری با مسئول محترم مرکز به همت معاونت آموزش تشکیل گردید که ما حصل آن به شرح ذیل می باشد.

 

مدیریت محترم حوزه علمیه از زحمات معاونت محترم آموزش استان تهران در زمینه پی گیری ایشان در جهت احکام و ارتقاء حکم اساتید و همچنین ثبت نمرات طلاب که تبدیل به یکی از مشکلات این حوزه شده بود ، تقدیر و تشکر نمودند و در ادامه ، جلسه  به حجت الاسلام و المسلمین کبیریان واگذار گردید ایشان هم اساتید را محور اصلی حوزه ها قلمداد نمودند واز زحمات این عزیزان تشکر نموده و در ادامه به معیار یک استاد طراز  را مورد بحث قرار دادند که در ذیل به آنها اشاره می شود.

1- استاد خوب همواره  تدریس مورد نظر را در اولویت قرار داده و مطالب و نکات خارج از درس چه در زمینه سیاسی و چه اخلاقی در خلال درس بیان  می نماید و به طور کلی مدیریت کلاس در دست اوست.

2-  بیان ارتباط بین دروس ، بیان شیوا و نظم و پیوستگی در بیان مطالب درس از اهمّ مطالب است

3- بیان دور نمای کتب مورد تدریس ارائه اهداف و فوائد از مسائلی است که انگیزه طلاب جوان و مستعد را دو چندان می نماید.

4-   معرفی کتاب های هم عرض مواد تدریسی و همچنین ارجاع طلاب عزیز یک از مزایای اساتید است که باعث می شود طلبه  با وارد شدن به مقاطع بالاتر بالاخص درس خارج دچار سرگردانی نباشند زیرا از ابتدای طلبگی با این روش آشنا شده اند.

5- طراحی سئوالات دقیق که حاکی از تدریس دقیق و فهم عمیق طلاب است و بعد از آن تصحیح  اوراق از معیارهای اساتید طراز می باشد.


 


در ادامه اساتید محترم حوزه مطالبی را در این راستا بیان نمودند که به برخی از آنها اشاره می شود.

 

1-  بیان دور نمای مباحث به صورت جزوه و یا کتاب که در این حوزه  مبارکه در امسال با عنوان طرح مبادی صورت گرفت چه خوب است توسط استان محترم صورت پذیرد و زمان ابتدای سال به این امر اختصاص یابد.

2-   تشکیل شورای اساتید طراح سئوال در مرکز استان می تواند در زمینه یک دست شدن مدارس از جهت کیفی ، کمک بزرگی باشد که مورد استقبال قرار گرفتنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :