شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 84347
تعداد بازدید : 11680

آئين سنتي عمامه گذاري طلاب در حوزه علميه امام رضا (ع) برگزار شد .

آئین عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران ، همزمان با ایام دهه ولایت و امامت، با حضور شخصیت های برجسته حوزوی برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری «حوزه» از  تهران، همزمان با ایام دهه امامت و ولایت و در آستانه عید غدیر، مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام رضا (ع) تهران، صبح امروز با حضور آيت الله رشاد رئیس شورای حوزه علمیه استان تهران و جمع کثیری از طلاب این حوزه برگزار شد.

در این  مراسم، پس از مولودی خوانی و قرائت اشعاری در وصف امام علی(ع)، حجت الاسلام و المسلمین حسینی نیشابوری مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع) با بیان فضائل مولای متقیان ، گفت: براساس آیات و روایات متعدد خداوند فضیلت و برتری را به مجاهدان راه حق داده است ، این معیار قرآنی به ما می گوید امام علی(ع) ولی بشر در تقوا و امامت و ولایت است.

وی در ادامه با انتقاد از بی کفایتی  آل سعود در اداره حج ابراهیمی و جان باختن حجاج بیت الله الحرام در حادثه منا، غفران الهی را برای شهدای این فاجعه خواستار شد.

برپایه این گزارش، در این مراسم 13 نفر از طلاب این حوزه به دست  آيت الله رشاد، تولیت حوزه علميه  امام رضا(ع) معمم شدند.
مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع): 
امام علی(ع) اکمال و اتمام دین است 
حوزه/ مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع)، گفت: شان نزول آیات و روایات در خصوص جایگاه امیرالمومنین(ع) حاکی از درجات و شان والای امام اول شیعیان است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی نیشابوری، در مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه امام رضا(ع)، با اشاره به ابعاد والای انسانی امیر المومنین(ع) اظهار داشت: آن کسی که ولید کعبه است به شهادت همه تاریخ و در همه فرق، آن کسی که مصداق تام نفس و نبی است، کسی جز علی بن ابی طالب(ع) نیست.

وی افزود: در کل عالم هستی کسی را نمی توان یافت که ابلاغ رسالت  دین و دیانت و اسلام بعد از پیامبر خدا(ص) به او گره خورده باشد،امام علی (ع) هم اکمال و اتمام دین است.

مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع) ، اضافه کرد: ظلم بزرگی است که این شخصیت با عظمت را با آن همه آیات و سفارشات و تاکیدات و تصریحات نبی مکرم اسلام(ص) در جایگاه ایشان، این همه اجحاف و بی انصافی صورت گیرد و عده ای بخواهند در برابر این حق واضح ولایت، موضع بگیرند.

وی با اشاره به فضائل اخلاقی حضرت امیر المومین علی(ع) گفت: شان نزول آیات و روایات در خصوص جایگاه ایشان حاکی از درجات و شان والای امام اول شیعیان است.

این استاد حوزه، ایشان تنها کسی است، که پیامبر اکرم(ص) در روز غدیر بر بالای جهاز شتران ایشان را به عنوان ولیّ و جانشین خود به امت اسلام معرفی کردند، لذا امیدواریم بتوانیم شیعه واقعی مولا علی ابن ابی طالب(ع) باشیم.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :