شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 67408
تعداد بازدید : 5029

مراسم جشن آئين عمامه گذاري بيش از 40 تن از طلاب حوزه هاي علميه استان تهران

مراسم جشن آئين عمامه گذاري بيش از 40 تن از طلاب حوزه هاي علميه استان تهران صبح روز 8 بهمن ماه 93 مصادف با خجسته ميلاد حضرت امام حسن عسگري در حوزه علميه امام رضا(ع)، با حضور جمعي از طلاب اساتيد و علما، برگزار خواهد شد.نمایش و دانلود فایل خبری مراسممراسم جشن آئين عمامه گذاري بيش از 40 تن از طلاب حوزه هاي علميه استان تهران صبح روز 8 بهمن ماه 93 مصادف با خجسته ميلاد حضرت 

امام حسن عسگري در حوزه علميه امام رضا(ع)، با حضور جمعي از طلاب اساتيد و علما، برگزار گرديد.

شايان ذكر است در اين آئين با شكوه ، تعداد 43 نفر از طلاب حوزه هاي علميه سراسر تهران به دست حضرت آيت الله علي اكبر رشاد رئيس شوراي حوزه هاي علميه استان تهران و توليت حوزه علميه امام رضا(ع) معمم گرديدند ،

 اين مراسم كه همراه با مديحه سرايي حجت الاسلام ابوعلي زاده صورت گرفت ، و با سخنراني حضرت حجت الاسلام و المسلمين عليرضا پناهيان ادامه يافت .


گزيده اي از بيانات حجت الاسلام والمسلمین پناهیان :
منشا تهذیب طلبه نفس نشاط و شادابی است


حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: طلبه باید بداند که منشا تهذیب نفس و مهم ترین عامل رشد و بالندگی استعداد و همچنین توانمندی در تمام زمینه های علمی بهره گیری از نشاط برگرفته از ایمان است.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان رئیس حوزه علمیه دار الحکمه در آئين عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه استان تهران که در مدرسه علمیه مام رضا(ع) و با حضور طلاب وفضلای این استان برگزار شد لباس عالمان دینی را یکی از شعائر الهی دانست وتصریح کرد همانگونه که ما در مواقف حج پا جای اولیاء الهی و بزرگان دین می گذاریم این لباس نیز چون از آن بندگان حقیقی خداوند تبارک وتعال به ما رسیده است جز نشانه های الهی است و زمانی که به پوشیدن آن مفتخر میگردیم باید خوشحال وشاد باشیم.

این خطیب کشور خطاب به طلاب آماده ملبش شدن گفت: باید خدا را شاکر باشید که این توفیق نصیب شما شد تا امروز بتوانید این لباس را که نشانه های الهی است بپوشید و باید قدر آن را بدانید و اگر فرد نادانی بدلیل نا آگاهی از عظمت این لباس شما را تمسخر کرد باید ناراحت نشوید  چرا که همه پیامبران الهی مورد تمسخر قرار می گرفتند اما آنان با روح بلند خود که برگرفته از نشاط توام با یمان بود با آنان برخورد می کردند و امروز همان وظیفه بر عهده شما است.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان این مطلب که مردم باید غیر از حرف شما که بر آنان تاثیر می گذارید باید از طریق امواج دیداری که همین لباس روحانیت شماست مورد تاثیر دوچندان قرار گیرند افزود: مردم در جامعه از شما انتظار دارند که با نشاط تر از دیگران با آنان برخورد داشته باشید و این برخورد بزرگوارانه و این عفو اغماض شما در جامعه سبب می شود تا اگر از یک هوش متوسط هم برخوردار باشید اما در حد اعلاء از آم بهره بگیرید.

این استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه مسائل دنیایی و مادی نباید طلبه دینی را از نشاط دور کند تصریح کرد: اگر طلبه نشاط نداشته باشد در مرز کفر قرار می گیرد چرا که خداوند تبارک وتعالی خودش وعهده داده است که رزق و روزی عالمان دین را تامین کند ونگرانی در این زمینه هیچ جایی ندارد و محصل دینی باید صرفا به تحصیل علوم الهی بپردازد.

این خطیب کشور با بیان خاطراتی از بزرگان حوزه در زمینه امید به پروردگار و داشتن نشاط برای تحصیل علم به رمز موفقیت طلاب در دوران تحصیل اشاره و افزود: موفق ترین طلاب که هم توانستند در دفاع مقدس و هم در تحصیل علم به خوبی بدرخشند کسانی بودند که روحیه نشاط و سر زندگی  داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه وظیف طلاب ارشاد وهدایت جامعه بویژه نسل جوان است تاکید کرد: نکند با یک سری اداء واطوار که دور از شان طلبه واقعی است باعث تکلف دیگران شویم بلکه باید با استفاده از نشاط بتوانیم زمینه جذب جوانان را به مسائل دینی فراهم نماییم.

این خطیب کشور در پایان یاد آورشد: باید طلبه بداند که هرچه در امور معنوی خودش را برای خدا و ولی خدا هزینه کند خدا به او بیشتر آبرو خواهد داد .

لازم به ياد آوري است كه در ابتداي اين مراسم مرثيه سرايي در وصف امام حسن عسكري (ع) توسط مداح اهل بيت  حجت الاسلام والمسلمين  ابو علي زاده انجام گرفت همچنين در پايان، آئين عمامه گذاري توسط آيت الله رشاد رئيس شوراي حوزه هاي علميه استان تهران صورت پذيرفت و از طلاب ملبس با شاخه گل و هدايا تفدير گرديد. نمایش و دانلود فایل خبری مراسم

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :