شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 62595
تعداد بازدید : 1553

حكم انتصاب جناب حجت الاسلام سيد سعيد حسيني به عنوان معاون امور آموزشی

نظر به مراتب تعهد، صلاحیت های علمی و مدیریتی جناب عالی، و پیشنهاد مدیر محترم حوزه­ی علمیه ی امام رضا(ع)، به موجب این حکم به عنوان معاون امور آموزشی این حوزه منصوب می شوید. رجاء واثق دارم با تدبیر و تلاش توأم با توکل و توسل، و راهنمایی مدیریت و همکاری سایر معاونان، در انجام وظائف محوله موفق خواهید شد.جناب حجت الاسلام سيد سعيد حسيني ـ دامت افاضاته

 

سلام  علیکم

نظر به مراتب تعهد، صلاحیت های علمی و مدیریتی جناب عالی، و پیشنهاد مدیر محترم حوزه­ی علمیه ی امام رضا(ع)، به موجب این حکم به عنوان معاون امور آموزشی این حوزه منصوب می شوید. رجاء واثق دارم با تدبیر و تلاش توأم با توکل و توسل، و راهنمایی مدیریت و همکاری سایر معاونان، در انجام وظائف محوله موفق خواهید شد.

عمده­ی وظايف معاونت عبارت اند از:

1. تهیه ی پیش­نویس چشم انداز، اصول راهبردی و تدوین برنامه ی بلند مدت و کوتاه مدت آموزشی حوزه، و پيگيري تصویب آن، در مراجع ذي صلاح .

2. برقراری ارتباط مؤثر و روزآمد با معاونت آموزشی مركز مدیریت حوزه های علمیه­ی استان، در راستای هماهنگ سازی فعالیت های آموزشي با سیاست ها، آیین نامه ها و برنامه های کشوری و استانی حوزه­های علمیه.

3. تهیه­ي نظامواره­ی آموزشي پرورش مآل پژوهش محور، و پيگيري تصويب و تمهيد مقدمات لازم برای  تحقق آن.

4. تنظیم مقررات، و طراحی و تدوین آیین نامه ها، دستورنامه ها و فرایندنامه های مورد نیاز آموزشی و امور مرتبط، با توجه به سوابق آيين نامه ها و برنامه هاي ابلاغي مركز مديريت حوزه ها.

5. جذب، گزينش و به كارگماري اعضاي هيات علمي و مدرسين مورد نياز مدارس تابعه، و تشكيل پرونده ي علمي لازم، برنامه­ریزی و پیگیری ارتقای علمی ـ مهارتی و اخذ مدارك آنان.

6. راه اندازي و مديريت گروههاي علمي آموزشی با عضویت مدرسین حوزه، و تنظيم برنامه ي جلسات شوراي مدرسان.

7. تنظيم برنامه ي درسي دوره اي و  تقویم سالانه ي آموزشی مدارس، با همكاري گروههاي علمي و معاونان حوزه و با رعایت موارد ابلاغی از سوی مرکز مدیریت استان.

8. برنامه ريزي و برگزاري آزمون و پذيرش داوطلبان تحصيل در حوزه ي امام رضا(ع) و تشكيل پرونده تحصيلي و اجراء امتحانات ماهانه، نيمساله و سالانه ي حوزه طبق مقررات مركز مديريت و آيين نامه هاي مربوط، و درج دقیق اطلاعات هر یک از طلاب در پرونده­ی آموزشی آنان.

9. برنامه ریزی اجرائی و مدیریت فعالیت های آموزشی حوزه و نظارت بر حسن جریان وظائف مدرسان، و مديران و گزارش كاركرد اعضاي هيات علمي و مدرسين و هماهنگي با معاونت اجرايي جهت پرداخت حقوق و حق التدريس آنان.

10. برنامه ريزي و برگزاري دوره هاي ارتقای علمی و مهارت افزايي آموزشي مدرسان ، و برپايي اردوها و دوره هاي ارتقای تحصيلي طلاب .

11. برنامه ريزي و نظارت بر حسن جريان وظايف تحصيلي طلاب مدارس تابعه، و اجراي ارزشيابي هاي تحصيلي و آموزشي و انضباطي طبق مقررات و برنامه ي مصوب.

12. تنظيم و ارائه ي گزارش مستمر پيشرفت برنامه هاي آموزشي و فعاليت هاي معاونت.

وفّقنا اللهُمّ لِماتحبُّ وترضی و لاتَجعلْنا مِن الّذین یَحسَبون أنّهم یُحسِنون صُنعاً، وَاهدنا إلی السّداد، فانّک خیرُ موفِّق وهاد.

                                                         

 

                        علی اکبر رشاد

                                                                           


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :