شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 243223
تعداد بازدید : 253

حضرت آیت الله رشاد:

حضرت آیت الله رشاد:

پوشیدن لباس روحانیت به منزله آماده شدن برای جهاد است
آیت الله رشاد با بیان اینکه لباس روحانیت جامه شهادت است، گفت: عمامه کفن شهادت و پوشیدن این لباس به منزله آماده شدن برای جهاد است.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه امام رضا علیه السلام ، آیت الله رشاد رییس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه استان تهران، امروز در مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام رضا(ع) که در همین حوزه علمیه برگزار شد، گفت: عبا و عمامه لباس سربازی امام زمان(عج) است.

وی افزود: بر تن کردن این جامه شایستگی و توفیق می خواهد و اگر کسی شایسته این لباس نباشد در کمترین زمان از این لباس خارج می شود.

آیت الله رشاد با بیان اینکه لیاقت داشتن چیزی غیر از اخلاص است، اظهار داشت: افراد بسیار با اخلاص وارد این لباس شدند اما چون لیاقت نداشتند سلب لباس شدند.

رییس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه لباس روحانیت ردای کار، خدمت و نوکری امام زمان(عج) است، ابراز کرد: لباس روحانیت لباس افتخار و شرافت است.

وی در توصیه به طلابی که معمم شدند، گفت: شما باید با صلابت به وظایف عملی خود عمل کنید و بدانید که نوکری امام زمان(عج) لیاقت می خواهد و کسانی که نوکر امام زمان(عج) هستند افرادی گزینش شده اند.

آیت الله  رشاد در پایان لباس روحانیت جامه شهادت است، خاطرنشان کرد: عمامه کفن شهادت و پوشیدن این لباس مانند آماده شدن برای جهاد است بنابراین با همه وجود سختی ها و مشکلات این لباس را تحمل کنید و هرگز از تن خارج نکنید


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :