شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 243221
تعداد بازدید : 230

به مناسبت عید سعید غدیر؛

به مناسبت عید سعید غدیر؛

مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام رضا برگزار شد
مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام رضا(ع) به مناسبت عید سعید غدیر و با حضور حضرت آیت الله  رشاد  رییس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه استان تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه امام رضا علیه السلام  مراسم آیین عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام رضا(ع) با حضور حجت الاسلام والمسلمین رشاد رییس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه استان تهران امروز در همین حوزه علمیه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پس از قرائت قرآن کریم و مداحی حجت الاسلام ردایی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: طلاب ادامه دهنگان راه انبیا هستند.

وی افزود: طبق صریح روایات؛ ادامه دهندگان راه انبیا باید از در نهایت تواضع از فساد و تباهی دور باشند و هرگز نباید خود را برتر از دیگران ببینند در این صورت است که می توان گفت فرد ادامه دهنده مسیر انبیا است.

حجت الاسلام والمسلمین ردایی ذی طلبگی را بسیار مهم قلمداد کرد و ابراز کرد: طلبه باید بتواند با خودسازی فساد را در وجود خود نابود کند و با اجتناب از غفلت زدگی و شهوت روحیه مقابله با معصیت را در درون خود تقویت کند تا از فساد و تباهی در امان باشد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه طلبه باید در نهایت آراستگی و تمیزی در جامعه ظاهر شود، عنوان کرد: آراستگی و نظافت سبب می شود کلام حق در اذهان عمومی نفوذ کند.

در پایان این مراسم 12 نفر از طلاب به دست حجت الاسلام والمسلمین رشاد معمم شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :