شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 222675
تعداد بازدید : 496

بيانه ي آيت الله رشاد درپی سخنان سخیف و عهد شکنی رییس جمهور آمریکا،

بيانه ي آيت الله رشاد درپی سخنان سخیف و عهد شکنی رییس جمهور آمریکا،

مواضع نابخردانه و ناپخته ی ترامپ، پوچي شعارهای دموکراسی خواهانه ی دولتمردان امريكایی را بر آفتاب افکند


آیت الله رشاد با صدور بیانیه اي تاكيد كرد؛

 

مواضع نابخردانه و ناپخته ی ترامپ، پوچي شعارهای دموکراسی خواهانه ی دولتمردان امريكایی را بر آفتاب افکند

 

به گزارش اداره روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، درپی سخنان سخیف و عهد شکنی رییس جمهور آمریکا، آیت الله علی اکبر رشاد موسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بیانیه ای صادر کردند.

 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 

 

 

مردم جهان و ایران، دیشب سخنان سست و سخیف، مشحون از دروغ و دغل، و تهي از عقل، ادب و اخلاق، و حاکی از بی سوادی و جهل جناب دونالد ترامپ رئیس جمهوري خودخواه ابرقدرت خودخوانده ی امريكا را دیدند و شنیدند، و بشریت بار دیگر دریافت که امروز چه انسان نماهای روبه وش وگرگ صفتي بر اریکه ی قدرت و خزانه ی ثروت تکیه زده اند. وجود و تفکر این عناصر غدّارِ قداره بند، بیش از آنکه تهدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران قلمداد شود، تهدیدي جدی برای امنیت بشریت است. مواضع نابخردانه و ناسخته ی این سیاستمدار خام سر خام سرای تازه به دوران رسیده ی سیاست ناشناس، بیش از پیش پوچ و پوشالی بودن شعارهای دموکراسی خواهانه و حقوق بشرورزانه ی دولتمردان امريكایی را بر آفتاب افکند و حیثیت مردم امريكا را در نزد جهانیان به باد داد؛ وای بر آن ملتی که به فرمانروایی چنین حکمرانانی تن در داده است! فسوس بر دهکده ی جهانی ای که چنین دولت و ملتی، عنوان به اصطلاح کدخدایی آن را با خود به یدک می کشند!

 

البته از ملت و حکومتی که با اشغالگری، غارتگري و نسل کشی وحشیانه ی مردم بومي یک سرزمین بنا نهاده شده است، چیزی جز این رفتارها و گفتارها انتظار نمی رفت و نمی رود. ملت هاي اصیل، صاحب تاریخ و ریشه داری چون مردم ایران می دانند چنین رفتارهایی درخور ملت بی ریشه و دولت بی تاریخی چون ملت و دولت امريكاست؛ تجربه ی تاریخ کوتاه این ملت و دولت شوم (خَذَلَهُ الله) نشان داده است که آنان بقای خود را در گرو تداوم و توسعه ی تجاوز به حقوق دیگر ملل و توطئه علیه دولت ها و ملت های مستقل می پندارند. صدها کودتا و حمله ی نظامی، فروش بی حساب سلاح های مرگبار به دوَل وابسته و حمایت از حکام مستبد در سراسر جهان و جاسوس پروري و دخالت در امور داخلی کشورها، از سوی این نظام فاسد در این دوره ی کوتاه، گواه این واقعیت تلخ است.

 

دولتمردان کودن امريكایی طی چهل سال مواجهه ی خصمانه با مردم قهرمان، مؤمن و انقلابی ایران باید دریافته باشند که این ملت هشیار، آزاده و مقاوم هرگز در برابر تهدید و تهمت و توطئه و تجاوز تسلیم نشده است، پس از این نیز هیچ گاه در مقابل قلدری و غداری سر فرود نخواهد آورد. آنان اگر از اندک فطانت و فراستي برخوردار بودند، از ایستادگی قهرمانانه و هوشمندانه ی ملت ما در قبال صدها دسیسه و عویصه طی این مدت، نسبت به رفتار خویش با این مردم و این نظام، تجدید نظر می کردند، اما دریغ از یک خرده خِرد و یک ذره ذکاوت!

 

آنچه این ایام رخ داد و رخ خواهد داد از جنس الطاف خفیه ی الاهیه است، زیرا: رفتارهای مذبوحانه و سفیهانه ی دشمنان و عملکرد مردم و مسولان نظام مقدس جمهوری اسلامی، از سویی: قدرت و اقتدار نظام اسلامی را نشان خواهد داد، از دیگرسو: درستی راهی را که رهبری و دولت و ملت ایران در پیش گرفته اند، و صحت مواضع همیشگی مردم و رهبر فرهیخته ی انقلاب اسلامی را در مورد بدعهدی، اعتمادناپذیری، ستم پیشگي و فریبکاری دولت و دولتمردان امريكایی، هرچه تمام تر، بر کرسی اثبات خواهد نشاند.

 

مردم مؤمن، مقاوم و انقلابی ایران اسلامی براساس تکلیف شرعي و ملي، همچون بنیاني مرصوص، پشت سر رهبر و مرجع حکیم و هشیار، شجاع و قدرتمند خویش و دوشادوش دولت و بازو در بازوی ارکان نظامی، دفاعي و امنیتي، به ویژه سپاه پاسداران قهرمان و مجاهد ایستاده، دشمنان جاهل و جنایتکار را از کرده ي خود پشیمان خواهند کرد.

 

 

 

وَسَیعلَمُ الّذینَ ظلَمُوا أَیَّ مُنقلَبٍ یَنقلِبوُنَ (شعراء: ۲۲۷)

 

علی اکبر رشـاد

 

۲۲/۷/۱۳۹۶


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :