شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 217717
تعداد بازدید : 805

 قرائت قرآن كريم آيت الله رشاد: عرض سلام و تبريك به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد،روز چهارشنبه يك شهريور از هفت تا نه كلاس ها برگزار مي شود و از ساعت نه تا ده و نيم هم مراسم افتتاحيه خواهد بود از اينكه جلسه تعطيل مي شود و فاصله پيدا مي كند احساس خلع مي كنم علاقه مندم خدمتتان برسم اولين جلسه اساتيد در سال جديد پنجاهمين جلسه هست قرار بود گروه هاي تخصصي علمي در رشته هاي معين گروه بندي شود تصميم گرفتيم گروه هاي علمي بصورت تخصصي تشكيل شود و گروه ها بصورت موضوعي و تخصصي با عدد كمي از اعضاء تشكيل مي شود

انتصاب معاونت تهذيب حوزه علميه امام رضا(ع)

انتصاب حجت الاسلام عبدالصمد تيزچنگ به عنوان معاون تهذيب و امور فرهنگي حوزه علميه امام رضا(ع) از سوي توليت محترم حوزه حضرت آيت الله رشاد- دامت بركاته


در پنجاهمين جلسه شوراي اساتيد حوزه علميه امام رضا(ع) طي حكمي از سوي آيت الله رشاد جناب حجت الاسلام عبدالصمد تيزچنگ بعنوان معاون تهذيب و امور فرهنگي حوزه منصوب گرديدند، متن حكم و شرح وظايف معاونت به شرح زير است

جناب حجت الاسلام والمسلمین عبدالصمد تیزچنگ ـ دامت افاضاته.

 

سلام علیکم

نظر به فضائل روحی و مراتب تعهد جناب عالی، به موجب این حکم، به عنوان معاون تهذیب و امور فرهنگی حوزه ی علمیه ی امام رضا(ع) منصوب می شوید. آرزو می کنم: در سایه ی تدبیر و تلاش توأم با توکل به ساحت سبحانی و توسل به ذیل عنایات اهل بیت رسالت(س)، و راهنمایی مدیر مکرم و همکاری معاونان و مدرسان محترم، در انجام وظائف خطیر محوله موفق گردید.

عمده ی وظايف معاونت تهذیب و امور فرهنگی عبارتند از:

1. تهیه ی نظامواره ی تهذیبی ـ فرهنگی حوزه و آیین نامه ها، شیوه نامه ها و فرایندنامه های موردنیاز آن، بر اساس نظام علمی ـ آموزشی پرورش مآل، و ارائه برای تصویب.

2. تدوین برنامه ی بلندمدت و سالانه ی تهذیبی ـ فرهنگی حوزه، و پیگیری اجرائی آن پس از  تصویب.

3. برقراری ارتباط مؤثر و فعال با معاونت تهدیب مركز مدیریت حوزه های علمیه ی استان، در راستای هماهنگ سازی فعالیت های تهذیبی ـ فرهنگی، با سیاست ها، آیین نامه ها و برنامه های کشوری و استانی حوزه های علمیه.

4. اتخاذ تدابیر مناسب برای ایجاد محیط معنوی و نشاط فرهنگی در حوزه و واحدهای تابعه، تقویت کرامت و اعتماد به نفس، پرورش عبادی، معنوي و اخلاقی، تامین سلامت روحی و جسمی، ارتقاء خودآگاهی تاریخی و بصیرت سیاسی طلاب، و آموزش مهارتهای مورد نیاز، با اتکاء به توان و تلاش خود آنان.

5. نظارت پیوسته ی توام با حفظ کرامت طلاب، و ارزیابی مستمر سلامت جسمی، روحی و اخلاقی، و سنجش روند افزایش مهارت، خودآگاهی و بصیرت سیاسی آنان، با استفاده از شیوه های مناسب.

6. تشكيل پرونده ي تهذیبی ـ فرهنگی برای هر یک از طلاب، ثبت و نگهداری سوابق و مدارک مربوط، و اتخاذ تدابیر مناسب برای حفظ ارتباط پیوسته و سازمان یافته ی دانش آموختگان ادوار مختلف با حوزه.

7. برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فرهنگي مناسب برای خانواده های مدیران، کارکنان، مدرسان و طلاب حوزه.

8. برنامه ریزی و برقراری ارتباط مؤثر با اولیاء طلاب در راستای رشد شخصیت و تربیت علمی ـ هویتي آنان و پیشبرد اهداف و برنامه های حوزه.

9. برنامه ریزی و برقراری ارتباط تاثیرگذار با اقشار اجتماعي، خاصه کسبه ی مجاور واحدها و نهادهای واقع در محیط پیرامون حوزه.

10. تنظيم و ارائه ي گزارش مستمر از پيشرفت برنامه ها و فعاليت هاي تهذیبی و فرهنگي.

اهتمام خاص در پرورش روح تعبد و اخلاص در وجود طلاب، تکوین شخصیت اخلاقي، هویت حوزوی و زی طلبگي آنان، تعمیق انس با قرآن و سنت نبوی و ولوي، تقویت حب آل الله(س) خاصه ولی نعمت حوزه ها حضرت بقیه الله(ارواحنا لتراب مقدمه الفداء) و تحکیم روحیه ی انقلابی و جهادی در طلاب عزیز، مهم ترین رویکردهایی است که حضرت عالی را بدانها توصیه می کنم.

فرصت را مغتنم شمرده، از مساعي برادر خلیق و خدوم حجت الاسلام والمسلمین مهرداد بابایوسفي طی مدت تصدی معاونت تهذیب حوزه صمیمانه تشکر می کنم.

وفّقنا اللهُمّ لِماتحبُّ وترضی و لاتَجعلْنا مِن الّذین یَحسَبون أنّهم یُحسِنون صُنعاً، وَاهدنا إلی السّداد، فانّک خیرُ موفِّق وهاد.

 

علی اکبر رشـاد

13، 5، 96/ یازدهم ذی قعده ی 1438

 

 


 قرائت قرآن كريم آيت الله رشاد: عرض سلام و تبريك به مناسبت آغاز سال تحصيلي جديد روز چهارشنبه يك شهريور از هفت تا نه كلاس ها برگزار مي شود و از ساعت نه تا ده و نيم هم مراسم افتتاحيه خواهد بود از اينكه جلسه تعطيل مي شود و فاصله پيدا مي كند احساس خلع مي كنم علاقه مندم خدمتتان برسم اولين جلسه اساتيد در سال جديد پنجاهمين جلسه هست قرار بود گروه هاي تخصصي علمي در رشته هاي معين گروه بندي شود تصميم گرفتيم گروه هاي علمي بصورت تخصصي تشكيل شود و گروه ها بصورت موضوعي و تخصصي با عدد كمي از اعضاء تشكيل مي شود
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :