شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 194295
تعداد بازدید : 1143

امروز، عصر تحقیق و پژوهش است/ لزوم حمایت جدی حوزه از طلاب پژوهشگر

معاونت پژوهش حوزه علمیه امام رضا (ع) تهران، با بیان اینکه عصر امروز، عصر تحقیق و پژوهش است، بر لزوم حمایت جدی حوزه از طلاب پژوهشگر تأکید کرد
حجت الاسلام و المسلمین حیدر همتی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در تهران، حجت الاسلام حیدر همتی، عصر دوشنبه، سوم آبان، در اولین جلسه طلاب نخبه پژوهشگر 


حوزه علمیه امام رضا (ع) تهران با مسئولان این حوزه، که تحت عنوان "حلقه پژوهشی شهید صدر" برگزار شد، اظهار داشت: اساس تمدن ها 


بر محور کتابت شکل گرفته است. 


وی با بیان اینکه در طول تاریخ بشریت، تمدن هایی غلبه پیدا کرده اند که بر محوریت علم و کتابت شکل گرفتند، خاطرنشان کرد: برای مثال رمز ماندگاری تمدن یونان در حفظ کتابت آثار فیلسوفان آن است. 

معاون پژوهش حوزه علمیه امام رضا (ع) تهران، گفت: رمز و راز اهمیت به کتابت در فرهنگ اسلامی نیز بر این اساس است و اصولا اسلام می خواهد که بر محوریت علم و کتابت فرهنگ خود را به دنیا نشان دهد. 

حجت الاسلام همتی در ادامه تأکید کرد: وقتی امری علمی می شود که به کتابت در بیاید و آنچه که در قلب و ذهن است اطلاق علم به معنی حصولی و قابلیت انتقال بین الاذهانی نخواهد داشت. 

وی در بیان اهمیت امر پژوهش در شرایط امروز، گفت: امروز دوره روش تحقیق و پژوهش است و می طلبد که حوزه های علمیه به این مقوله توجه جدی کنند و به نیاز های جامعه جهانی پاسخ دهند.

معاون پژوهش حوزه علمیه امام رضا (ع) تهران، با بیان اینکه حوزه های علمیه در شرایط امروز، بیش از هر زمانی باید به مقوله پژوهش توجه داشته باشند، گفت: امروزه شاهدیم که حرکت مراکز علمی معتبر دنیا، بر اساس بنیان پژوهش است. 

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :