شبکه انديشمندان قم

امروز کلیشه ای اندیشی بزرگترین آفت نظریه پردازی و نوآوری است

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در بسط و توسعه کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی، سومین کنگره «کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در چهل سالگی انقلاب اسلامی» با حضور و سخنرانی آیت الله علی اکبر رشاد رئیس هیات حمایت از کرسی های نظریه پردازی و رییس و موسس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، صبح امروز دوشنبه مورخ 20 اسفندماه جاری برگزار شد.

25 اسفند 1397

.:: تشکر آیت الله رشاد برای خلق حماسه ی «اجتماع عظیم حوزه و گام دوم انقلاب»/ بیعتی دیگر برای فراپیش نهادن گامی دیگر

یام تشکر آیت الله علی اکبر رشاد رئیس شورای حوزه های علمیه ی استان تهران و رئیس و موسس پژوهشگاه، در پی حضور بی سابقه ی یازده هزارنفری حوزویان و ارکان مدارس علیمه ی برادران و خواهران استان تهران در «اجتماع عظیم حوزه و گام دوم انقلاب».

12 اسفند 1397

حوزه علمیه نقش مهمی در اجرای محورهای بیانیه «گام دوم انقلاب» دارد

آیت الله رشاد گفت: حوزه علمیه باید خودش را با محورهای بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب صادر شد، درگیر کند.

29 بهمن 1397

استقلال سیاسی حوزه ها درگرو استقلال مالی آنهاست

آیت الله علی اکبر رشاد رییس شورای حوزه های علمیه استان تهران و تولیت مدرسه علمیه امام رضا(ع)، در آغاز درس خارج فقه خود که در شبستان همین مدرسه برگزار می شود، با تصریح بر ضرورت استقلال حوزه ها از دولت ها و جریان های سیاسی، گفت: عزت، استقلال، حیثیت و حریت حوزه های علمیه درگرو استقلال مالی آن ها از منابع دولتی و جریان های سیاسی است.

10 بهمن 1397

همایش انقلاب اسلامی و تحول فقه

با سخنرانی آیت الله رشاد با موضوع نگاهی به ابعاد و انواع تحولات فقه پس از انقلاب

8 بهمن 1397

حوزه باید مجتهد پرور باشد

حجت الاسلام واسطی با بیان اینکه حوزه باید مبلغ پرور و مجتهد پرور باشد، گفت: مبلغان تفکر ساز می توانند تصمیم مخاطبان را تغییر دهند.

19 دی 1397

برگزاری کارگاه نگرش سیستمی به دین ویژه طلاب

سه شنبه 18 دی ماه ساعت 14

15 دی 1397

ویژگی های علم نافع از نگاه امیرالمومنین(ع)

رئیس شورای حوزه علمیه تهران با بیان این که یک فقیه علاوه بر فقه در اخلاق هم باید فقیه باشد، گفت: علم نافع، علمی است که آثار سودمندی داشته باشد و با ارزش ترین اثر برای علم عبارت است از ایمان به خدا، خضوع و خشوع در مقابل او و علمی که برای آخرت سودمند است.

14 دی 1397

  • تعداد رکوردها : 359