شبکه انديشمندان قم

حوزه باید مجتهد پرور باشد

حجت الاسلام واسطی با بیان اینکه حوزه باید مبلغ پرور و مجتهد پرور باشد، گفت: مبلغان تفکر ساز می توانند تصمیم مخاطبان را تغییر دهند.

19 دی 1397

برگزاری کارگاه نگرش سیستمی به دین ویژه طلاب

سه شنبه 18 دی ماه ساعت 14

15 دی 1397

ویژگی های علم نافع از نگاه امیرالمومنین(ع)

رئیس شورای حوزه علمیه تهران با بیان این که یک فقیه علاوه بر فقه در اخلاق هم باید فقیه باشد، گفت: علم نافع، علمی است که آثار سودمندی داشته باشد و با ارزش ترین اثر برای علم عبارت است از ایمان به خدا، خضوع و خشوع در مقابل او و علمی که برای آخرت سودمند است.

14 دی 1397

برگزاری نشست هم اندیشی مشق اجتهاد ویژه اساتید

سه شنبه 18 دی ماه ساعت 8 صبح

14 دی 1397

نه دی روز تجدید عهد با انقلاب امام و اسلام است

موضوع درس عمومی روز سه شنبه 11 دی ماه حماسه نه دی می باشد

8 دی 1397

آیت الله رشاد: او امید آینده ی زعامت شیعه قلمداد می شد

در پی ارتحال فقیه و اصولی نواندیش، حضرت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی (طاب ثراه)، پیام تسلیتی از سوی آیت الله علی اکبر رشاد، ریاست شورای حوزه های علمیه استان تهران و مؤسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی صادر شد. متن این پیام به شرح زیر است

4 دی 1397

همه لحظات عمر انسان فرصت است

ییس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه همه لحظات عمر انسان فرصت است، گفت: مواهب و داشته های دنیوی باید مایه کمال انسان شود.

3 دی 1397

مطرح کردن «فتوای شورایی» یک پیشنهاد خام است/ فتوا قائم به معرفت فقیه است، نه مصلحت

آیت الله رشاد : گاهی بعضی پیشنهاد «فتوای شورایی» یا احیاناً «قضای شورایی» می دهند این محل تأمل است و بسا براساس ادله نتوان فتوای شورایی را پذیرفت، فتوا قائم به معرفت است و نه مصلحت. این که چند نفر جمع شوند باهم توافق کنند و مصلحتی فتوا بدهند، فتوا نیست، چرا که فتوا قائم به معرفت است و هر فردی باید به معرفت برسد، این پیشنهاد خامی است که بعضی ها ارائه می کنند.

21 آذر 1397

برگزاری کرسی آزاد اندیشی در حوزه علمیه امام رضا علیه السلام

در راستای منویات مقام معظم رهبری طی سلسله جلسات کرسی های آزاد اندیشی حوزه علمیه امام رضا علیه السلام کرسی نقد نظریه مدل سازی شریعت بر اساس فرایند بهینه سازی مقید پویا در روز سه شنبه 13 آذز ماه برگزار گردید. نظریه پرداز حجت الاسلام داودی پور به دنبال ارائه تبیینی ثبوتی از وجود عناصر موقعیتی در دین است و آقایان دکتر پیغامی و حجت الاسلام گودرزی به نقد نظریه می پردازند.

12 آذر 1397

این همه هجمه به فقه چرا؟

آیت الله علی اکبر رشاد، در آغاز درس خارج خود در حوزه امام رضا (ع) تهران، نسبت به اظهارات آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی مبنی بر عدم نظاممندی فقه و تقلیل فقه اسلامی به مجموعه ای از قواعد و احکام فاقد نظام، واکنش نشان داد.

11 آذر 1397

درس اخلاق

نکات درس اخلاق استاد رشاد :خصوصیات متقین

1 آذر 1397

برگزاری امتحانات مرحله دوم

کارشناس آموزش از برگزاری امتحانات مرحله دوم خبر داد

24 آبان 1397

درس اخلاق

استاد قاسمی :انگیزه افراد از ورود به حوزه چیست

24 آبان 1397

پیام تبریک آیت الله رشاد خطاب به حجت الاسلام و المسلمین خاموشی

درپی انتصاب حجت الاسلام والمسلمین مهدی خاموشی به ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه، حضرت آیت الله علی اکبر رشاد موسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و رییس شورای حوزه های علمیه ی استان تهران پیام تبریکی صادر نمودند.

29 مهر 1397

دروس خارج

دروس خارج

28 شهریور 1397

  • تعداد رکوردها : 348