شبکه انديشمندان قم
625رکورد در مدت زمان 0.046ثانیه
عبارت مورد جستجو :
رئیس شورای حوزه علمیه تهران با بیان این که یک فقیه علاوه بر فقه در اخلاق هم باید فقیه باشد، گفت: علم نافع، علمی است که آثار سودمندی داشته باشد و با ارزش ترین اثر برای علم عبارت است از ایمان به خدا، خضوع و خشوع در مقابل او و علمی که برای آخرت سودمند است.
موضوع درس عمومی روز سه شنبه 11 دی ماه حماسه نه دی می باشد
در پی ارتحال فقیه و اصولی نواندیش، حضرت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی (طاب ثراه)، پیام تسلیتی از سوی آیت الله علی اکبر رشاد، ریاست شورای حوزه های علمیه استان تهران و مؤسس و رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی صادر شد. متن این پیام به شرح زیر است
ییس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه استان تهران با بیان اینکه همه لحظات عمر انسان فرصت است، گفت: مواهب و داشته های دنیوی باید مایه کمال انسان شود.
آیت الله رشاد : گاهی بعضی پیشنهاد «فتوای شورایی» یا احیاناً «قضای شورایی» می دهند این محل تأمل است و بسا براساس ادله نتوان فتوای شورایی را پذیرفت، فتوا قائم به معرفت است و نه مصلحت. این که چند نفر جمع شوند باهم توافق کنند و مصلحتی فتوا بدهند، فتوا نیست، چرا که فتوا قائم به معرفت است و هر فردی باید به معرفت برسد، این پیشنهاد خامی است که بعضی ها ارائه می کنند.
  • تعداد رکوردها : 625