شبکه انديشمندان قم
کد خبر : 239847
تعداد بازدید : 418

دیدار دبیر انجمن های علمی حوزه های علمیه با آیت الله علی اکبر رشاد

دیدار دبیر انجمن های علمی حوزه های علمیه با آیت الله علی اکبر رشاد

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه امام رضا علیه السلام، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرسول هاجری دبیر انجمن های علمی حوزه های علمیه سراسر کشور با حضور در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با ریاست پژوهشگاه، آیت الله علی اکبر رشاد دیدار و گفتگو کرد.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین هاجری در این دیدار بررسی دقیق کتب و معرفی آثار و ترویج نظریه ها را از اهداف عمده دبیرخانه انجمن های علمی حوزه و دانست و افزود: تاکنون ۱۵۰۰  اثر از آثار برگزیده  ۵ مرکز برگزیده پژوهشی کشور دریافت شده است.تلاش برای معرفی  و مباحثه حول این آثار اولویت حوزه و انجمن های علمی است. ما در صدد آن هستیم که مباحث عالی علوم اسلامی به داخل استان ها و حوزه های سراسر کشور برده شود تا یک موجی ایجاد شود. همچنین قصد داریم از یک سو مدرسه فیضیه به محل عرضه ی کرسی های علمی تبدیل شده و از سوی دیگر در دانشگاه های سراسر کشور برای حوزه های علمیه امکان برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و همچنین بحث و تبادل نظر و انتقال مطالب فراهم کنیم.

 

همچنین در این دیدار آیت الله علی اکبر رشاد رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نیز ضمن تشکر از پیگیری های مجدانه حجت الاسلام والمسلمین هاجری و زحمات حجت الاسلام ابوالقاسم مقیمی حاجی دبیر همایش کتاب سال حوزه تصریح داشت: ما در حوزه و امور دینی باید به دنبال قالب مناسب باشیم تا بتوانیم دستاورد های خود را به نحو مطلوب دسته بندی و ارائه دهیم؛ به نظر می رسد انجمن های علمی با این روند به دنبال اصلاح نقاط ضعف مذکور است. دبیرخانه انجمن ها اگر بتواند تولیدات حوزه و دستاورد های حوزه را ترویج کند بسیار موثر خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه برخی از آثار پژوهشگاه وجهه و اعتبار جهانی دارد افزود: جریان تحول در پژوهشگاه از سال گذشته آغاز شده و این تحول کاملا محسوس و مشهود است و  در سال جاری نیز پژوهشگاه  و حوزه تهران  در بحث کرسی های آزاد اندیشی و نقد و نظریه در کشور ممتاز و ان شاءالله اول خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :