• اخبار حوزه
 • اخبار آموزش
 • اخبار پژوهش
 • اخبار تهذیب
 • پیوند ها

مراسم پیشا سال تحصیلی 94-95

مراسم پیشا سال تحصیلی سال 94-95 حوزه علمیه امام رضا(ع) با حضور مدیریت حوزه امام رضا(ع)،معاونین و میهمانان و طلاب ارجمند، و با سخنرانی حجت الاسلام محمدحسین توانایی در این حوزه مبارکه برگزار گردید .

14 شهریور 1394

كرسي هاي آزادانديشي؛ كاميابي ها، ناكامي ها و افق هاي پيش رو/ چه كسي بايد پاسخگو باشد؟

با تشكر از اينكه وقت خود را براي مصاحبه در اختيار ما گذاشتيد. استحضار داريد: مقام معظم رهبري(دام ظلّه) اخيراً رهنمودهايي را درخصوص كرسي هاي آزادانديشي ارائه فرمودند و باتوجه به اينكه واژه ي «كرسي» و تركيب هاي گوناگون آن، مانند «كرسي نظريه پردازي»، «كرسي نقد»، «كرسي مناظره»، «كرسي آزادانديشي»، و... به چه معناست؟ اصولاً بفرماييد كه آيا «كرسي» در معني واحدي به كار مي رود؟ چند نوع كرسي داريم؟ و كرسي هاي آزادانديشي در كجاي اين طبقه بندي جاي مي گيرد؟

3 شهریور 1394

اثر هنری، امتداد ابعاد وجودی هنرمند است/ شکرگزار نعمت عظیم هنر باشیم؛

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، روز یکشنبه 25 مرداد ماه، آیین تقدیر از دست اندرکاران سریال موفق پایتخت در محل یادمان شهدای انقلاب اسلامی واقع در سرچشمه تهران برگزار شد. آیت الله رشاد خطاب به حضار این مراسم، پیامی به شرح زیر ارسال کردند.

1 شهریور 1394

کارکردهای بی بدیل حوزه های علمیه

اولاً خدمت خواهران و برادران گرامي خيرمقدم عرض مي كنم، ثانياً ميلاد نورينِ نيّرين،حضرت معصومه (س) و حضرت رضا (عليه السلام) و دهه ي كرامت را به حضورتان تبريك مي گويم و ثالثاًً از خبرنگاران محترم تقاضا دارم نكاتي را كه در اينجا مطرح مي شود، با حوصله و دقيق ثبت، و با انگيزه و رسا منعكس فرمايند. شايد بتوان گفت كه حوزه ي علميه خاصه حوزه ي علميه ي شيعه، كهن ترين و ديرسال ترين دستگاه هاي علمي آموزشی جهان به شمار مي روند؛ زيرا در هيچ جاي جهان دستگاه و سازماني علمي را سراغ نداريم كه پيشينه اي افزون بر هزار ساله داشته باشد.

29 مرداد 1394

بازدید مدیریت حوزه از فدراسیون تیر اندازی

ديدار مديريت و معاونين حوزه ي علميه ي امام رضا(ع) با رئيس فدراسيون تيراندازي و بازديد از امكانات فدراسيون و سالنهاي تيراندازي و مجموعه ي ورزشي آزادي به منظور تحقق سفارشات اكيد اسلام در ترويج ورزش تيراندازي و تعامل نزديك و صميمي با فدراسيون

24 مرداد 1394

بازگزينش طلاب حوزه ي علميه ي امام رضا(ع)

مرحله باز گزینش حوزه علمیه امام رضاع از روز شنبه با حضور مدیر و معاونین حوزه بر اساس تعیین وقت مصاحبه آغاز شد..

17 مرداد 1394

نشست مطبوعاتی مدیرحوزه علمیه امام رضا ع با موضوع مولفه های حوزه

نشست مطبوعاتی مدیرحوزه علمیه امام رضا ع با موضوع مولفه های حوزه پیشرو در محل این حوزه برگزار شد. طراحی و تأسیس مدرسه علمیة فراخور شرائط و نیازهای جهانی قرن بیست و یکم، درخور شأن و رسالت جمهوری اسلامی و نیازمندی های کنونی کشور، و متناسب با مختصات نسل امروزامری ضروری ولازم است.

11 مرداد 1394

حوزویان وارد نزاع های جناحی نشوند

رئیس شورای حوزه های علمیّه ي استان تهران بر ضرورت ورود جدی حوزویان به مسائل سیاسی با هدف حفظ کیان انقلاب و اساس نظام اسلامی، در عین لزوم پرهیز از ورود در نزاع ها و جناح بندی های سیاسی تاکید کرد.

8 تیر 1394

علل چرخش برخی چهره ها از مبانی انقلاب/ رویش بر ریزش غلبه دارد

آیت الله رشاد ضمن برشمردن عوامل چرخش مواضع برخی چهره ها گفت: کسانی که درصدد تحریف امام اند مکتب او را مانع چرخش های خود می بینند و می خواهند با تحریف امام راه را برای انحراف ها و چرخش ها هموار کنند.

8 تیر 1394

« اطلاعيه» ثبت نام دوره هاي آزاد

قابل توجه برادران و خواهران شهر تهران علاقه مند به شركت در كلاسهاي آموزش آزاد دروس حوزوي؛ ثبت نام دوره هاي آزاد دروس حوزوي آغاز شد

7 تیر 1394

 • تعداد رکوردها : 326
  • تعداد رکوردها : 0
  • تعداد رکوردها : 0
  • تعداد رکوردها : 0
حدیث روز

  اِنَّ فاطمةَ لتشفع یومَ القیامةِ فیمن اَحَبَّها و تَولّاها و احبَّ ذُرِّیتها و تولّاهم و یَشْفَعُها الله فیهم و یدْخلُهم الجنةَ بِش‍فاعَتها.

  همانا فاطمه در روز قیامت برای کسی که محب و دوست دار او و فرزندانش باشد، شفاعت می‌کند و خداوند شفاعت او را در مورد این افراد می پذیرد ‌و آنها را با شفاعت او وارد بهشت می‌کند

  (القطره من بحار مناقب النبی و العترة، ج 2، ص 189)

ورود به سایت

پیوند های مفید
بخش های داخلی
معرفی کتاب
btn input"